Żubry Oxford - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 20, wczoraj: 89
ogółem: 145 893

statystyki szczegółowe

Historia Powstania

Wszystko zaczęło się w styczniu 2010 roku, kiedy Andrzej Krasoń powiesił w polskim sklepie ogłoszenie dla chętnych, którzy chcieliby pograć w piłkę nożną. Pierwsze spotkanie-trening odbyło się 31 stycznia 2010 roku na boisku na Horspath Road w Oxfordzie.

 

Z późniejszych zawodników Żubrów na pierwszym treningu pojawili się, oprócz Andrzeja Krasonia, Damian Mordarski, Tomasz Serednicki i Zbigniew Serednicki.

 

Przez kilka miesięcy drużyna istniała bez nazwy, lecz w końcu Andrzej Krasoń zaproponował nazwę "Żubry", którą przegłosowali ówcześni zawodnicy. Głównym powodem wybrania tej nazwy, była chęć zakomunikowania, każdemu Polakowi który w jakikolwiek sposób się z nią zetknie, iż jest to Polska drużyna.

 

Do kwietnia grupa liczyła już około piętnastu osób i wtedy też nastąpił mały kryzys, gdyż większość osób, nagle z dnia na dzień zrezygnowała z trenowania. Na szczęście było to tylko przejściowe i w maju liczba osób wróciła do poprzedniego stanu. Drużyna rozegrała kilka sparingów i pojawiła się propozycja przystąpienia do rozgrywek ligowych. Pod koniec tego samego miesiąca odbył się sparing z inną polską grupą, która spotykała się na Blackbird Leys w Oxfordzie.

 

W połowie czerwca główni założyciele drużyny, Andrzej Krasoń, Damian Mordarski, Tomasz Serednicki, Zbigniew Serednicki oraz Ryszard Rogala ostatecznie zdecydowali się na zgłoszenie zespołu do rozgrywek ligowych w Upper Thames Valley League. Pod koniec czerwca doszło do połączenia Żubrów z wcześniej wspomnianą grupą z Blackbird Leys. Z pierwotnej drużyny Żubrów oficjalnymi zawodnikami ostatecznie zostali, oprócz pięciu założycieli, Łukasz Janik, Marcin Samoluk, Łukasz Woliński, Mariusz Madzelewski i Adrian Matla. Z grupy z Blackbird Leys do zespołu dołączyli Bartłomiej Hryniów, Emil Horbaczewski, Maciej Pałka, Jacek Korda, Piotr Kozłowski, Łukasz Dzialuk, Dawid Smyk, Paweł Jaskólski i Rafał Popiołek. Przed rozpoczęciem sezonu do drużyny dołączyli jeszcze Marcin Walendowski i Tomasz Kacprzak. Razem zespół liczył 21 zawodników.Pierwszym trenerem został oczywiście Andrzej Krasoń.

 

5 września 2010 roku Żubry Oxford rozegrały swój pierwszy oficjalny mecz. Był to wyjazdowy mecz ligowy z drużyną Black Head Bletchingdon. Drużyna wystąpiła w składzie:

Janik - Samoluk(c), Hryniów (Smyk), Kozłowski, Korda, Krasoń (Jaskólski), Rogala, Pałka, Walendowski, Woliński, Dzialuk.

Mecz zakończył się porażką Żubrów 3:1, a pierwszą historyczną bramkę zdobył Łukasz Woliński.

Żubry Oxford przed meczem z  Black Head Bletchington 5 września 2010.

Górny rząd od lewej:

Kozłowski, Woliński, Krasoń, Korda, Janik, Smyk, Rogala, Kacprzak, Popiołek.

Dolny rząd od lewej:

Hryniów, Jaskólski, Z. Serednicki, Walendowski, Dzialuk, Samoluk, Pałka.

 

 

W lutym 2011 roku został opracowany herb drużyny.  Wykonawcami herbu byli Klaudiusz Witczak z Koszalina, który wykonał projekt i pomysłodawca Bartłomiej Hryniów.

  

 

W sezonie 2015/2016 Żubry Oxford po raz pierwszy wystawiły 2 zespoły do rozgrywek. Pierwszy zespół występował w Oxford City F.A. Premier Division. Natomiast druga drużyna  w dotychczasowych rozgrywkach Critchleys Upper Thames Valley League. Rezerwy rozwiązano po zaledwie jednym sezonie. Pod koniec tego samego sezonu wystartowała sekcja kobiet.

Najbliższe spotkanie

OUP ReservesŻubry Oxford
OUP Reserves   Żubry Oxford
2018-02-24, 14:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Summertown AFCŻubry Oxford
Summertown AFC 0:1 Żubry Oxford
2018-02-17, 14:00:00