Statystyki i Ciekawostki

* Statystyki dotyczą pełnych zakończonych sezonów.

** Statystyki łączą mecze ligowe i pucharowe.

Statystyki drużyny:

Statystyki indywidualne:

* Zbigniew Serednicki i Tomasz Serednicki to ojciec i syn, którzy razem grali w Żubrach. W sumie wspólnie wystąpili w 7 meczach.

* Andrzej Krasoń reprezentował, spośród wszystkich zawodników Żubrów, najwięcej klubów. Grał w Polsce, Niemczech i Anglii, a Żubry są już jego 14 klubem.

* Waldemar Kruk w sezonie 1997/98 był piłkarzem drugoligowego Aluminium Konin z którym dotarł do finału pucharu Polski.

* Liczba wszystkich zawodników, którzy rozegrali co najmniej 1 oficjalne spotkanie w Żubrach  - 81. (dane na zak. sezonu 16/17).

* Bartosz Hoczyk grając w barwach Żubrów dwukrotnie przebił piłkę podczas meczu.

* Marcin Samoluk i Tomasz Samoluk to bracia, którzy razem grają w Żubrach.

* Braćmi, którzy również razem występowali w zespole Żubrów są Dorian Apanasewicz i Michał Kraszewski.

* Kolejną parą braci w Żubrach byli Paweł Falkiewicz i Kamil Falkiewicz. Jednak nigdy nie wystąpili razem w jednym meczu, ponieważ grali w różnych sezonach.

* Zawodnicy którzy zdobyli bramkę w debiucie w Żubrach: Łukasz Woliński, Paweł Falkiewicz, Sebastian Ciekielski, Kamil Falkiewicz, Deniz Kurt (dwie bramki w debiucie), Michał Waszak, Igor Jabłoński, Mateusz Szuszwalak (dwie bramki w debiucie), Marcin Wawrzyniak, Dżamal Hawari, Marek Mendrok.

* Wszyscy strzelcy hattricków w barwach Żubrów: Łukasz Dzialuk - 3, Sebastian Ciekielski - 4, Andrzej Krasoń - 3, Rafał Popiołek - 2, Kamil Falkiewicz - 2, Tomasz Samoluk - 2, Waldemar Kruk - 1, Michał Filipowicz - 4, Mateusz Szuszwalak -1.

* W sezonie 2016/2017 żaden z zawodników Żubrów nie zdobył hattricka.

* Jedyny mecz Żubrów, który zakończył się rzutami karnymi odbył się 1 maja 2011 roku w ramach rozgrywek Alan Alder Cup. Żubry pokonały po serii rzutów karnych zespół Brightwell F.C. 5:4 (1:1 po 120 minutach) i awansowały do finału tych rozgrywek.

* Żubry Oxford nigdy nie oddały meczu walkowerem.

Żubry OxfordChinnor Res FC
Żubry Oxford 2:1 Chinnor Res FC