OPA

Oxford Polish Association (OPA) istnieje jako lokalna, dobrowolna grupa społeczna z własnym statutem i grupą zarządzającą, które nie czerpie żadnych zysków ze swojej działalności. Stowarzyszenie nasze jest zarejestrowane i działa pod patronatem OCVA (Oxford Community Voluntary Action) – jednostki wspomagającej grupy takie jak nasza z ramienia Oxford City Council.

Stowarzyszenie nasze jest stworzone po to, aby zapewniać wsparcie dla społeczności polskiej w Oxfordzie i okolicach w dostosowywaniu się do norm i przepisów lokalnych oraz integrowaniu z lokalnym środowiskiem. Naszym zamiarem jest dostarczanie informacji z zakresu spraw socjalnych, edukacyjnych oraz prawnych, a także stworzenie centrum doradztwa, jak również pomocy w rozwijaniu uzdolnień, poprzez zorganizowanie grup zainteresowań oraz grup wsparcia dla rodzin z dziećmi i dla ludzi dojrzałych. Ponadto promujemy polską kulturę wraz z jej zwyczajami, tradycją i językiem, organizujemy imprezy integracyjne oraz bierzemy czynny udział w interesujących lokalnych wydarzeniach.

GarsingtonŻubry Oxford
Garsington   Żubry Oxford