Sam Waters Cup

• autor: bartek.h., 2012-12-12 15:08

Po dwóch tygodniach przerwy, spowodowanymi opadami deszczu, Oxfordzkie Żubry w końcu wybiegły na boisko.

Niestety drużyna Henley Town okazała się lepsza o jedną bramkę i tym samym nasz zespół pożegnał się z rozgrywkami Sam Waters Cup. Mecz zakończył się wynikiem 1:2, a bramkę dla Żubrów z rzutu karnego zdobył Michał Kraszewski.

Pierwsza połowa przebiegała wyraźnie pod dyktando naszych zawodników, którzy oddali 7-8 bardzo groźnych strzałów na bramkę rywala i mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki. W tym samym czasie Henley Town oddało zaledwie 2 strzały z których jeden znalazł drogę do bramki. W 25 min. po szybko rozegranym wyrzucie z autu, przeciwnik dośrodkowuje w pole karne, a tam źle pokryty zawodnik, strzałem głowa, umieszcza piłkę w siatce. Mimo starań, między innymi bardzo groźny strzał M. Samoluka i Kruka, nie udaje się nam wyrównać przed przerwą.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja naszej drużyny. Niestety bramkarz przeciwników rozgrywał chyba tego dnia najlepszy mecz w życiu ponieważ żaden strzał nie mógł znaleźć drogi do bramki. W 60 min. boisko opuścił nieźle grający, lecz zmęczony, Szafraniec, a w jego miejsce pojawił się szybki Walendowski.

Około 70 min. po dośrodkowaniu Pałki z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, Falkiewicz trafia w słupek. Napór na bramkę rywala przybiera na sile, a wyraźnie zmęczony przeciwnik ogranicza się już tylko do wybijania piłki. W końcu w 85 min. po faulu na Falkiewiczu w polu karnym sędzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Kraszewski. W tym momencie nasz trener oczekując dogrywki wstrzymuje się z pozostałymi zmianami  (rozgrzewają się Hryniów i Stępniak). Niestety w zamieszaniu w polu karnym w 88 min. tracimy bramkę, której nie udaje się już nam odrobić. Tym samym mimo tak wyraźnej przewagi, około 15 strzałów na bramkę przy 4 przeciwnika żegnamy się z rozgrywkami Sam Waters Cup.

Na wyróżnienie w tym meczu na pewno zasłużyli Serednicki, Kruk i M. Samoluk, czyli nasi środkowi pomocnicy, a także wybrany zawodnikiem meczu Hoczyk.