• autor: bartek.h., 2013-04-13 00:43

Żubry Oxford wygrały 7:0 z drużyną Northway Boys Girls. Mecz rozegrany w czwartek, wyglądał zupełnie inaczej niż nasze ostatnie przegrane spotkanie ligowe z Ruthereford F.C. Nie chodzi tu już o sam fakt wygranej, ale o to jak drużyna wypełniała założenia taktyczne. Żubry grały pewnie w każdej formacji nie pozwalając przeciwnikowi na przeprowadzenie ani jednej groźnej akcji.

Wynik spotkania otworzył Tomasz Serednicki w 12' posyłając piłkę do siatki z około 20 metrów. Strzał był bardzo mocny i praktycznie nie do obrony. Na 2:0 w 25' strzałem głową po rzucie rożnym, podwyższył Piotr Szafraniec. Zaledwie półtorej minuty później było już 3:0. Niesamowitym strzałem z około 30 metrów popisał się Łukasz Woliński. Był to zdecydowanie najładniejszy gol w tym spotkaniu.

Druga połowa rozpoczęła się bardziej wyrównanie i Żubry długo nie mogły podwyższyć prowadzenia. Dopiero około 70' dośrodkowanie Sebastiana Ciekielskiego z lewej strony boiska wykorzystał Andrzej Krasoń zdobywając gola z około 5 metrów. W 76' po rzucie rożnym gości udaje nam się wyjść z kontrą i bramkę na 5:0 zdobywa Sebastian Ciekielski. Na 5 minut przed końcem meczu na listę strzelców wpisuję się wprowadzony po przerwie Maciej Pałka, który wykorzystując nieporadność obrońców gości, odbiera im piłkę i delikatnym technicznym strzałem posyła ją obok bramkarza. To jednak nie był jeszcze koniec strzelania na Cowley Marsh i w 89' drugą bramkę w tym meczu zdobywa Andrzej Krasoń ustanawiając wynik meczu na 7:0.

Skład: M.Samoluk - Kraszewski, Hoczyk, Jurgilewicz, Hryniów, Kruk (T.Samoluk), T.Serednicki (Pałka), Woliński, Ciekielski, Krasoń, Szafraniec.

OUP ReservesŻubry Oxford
OUP Reserves   Żubry Oxford