• autor: bartek.h., 2013-05-05 15:22

W pełni zasłużonym zwycięstwem Żubrów 5:0 zakończył się pojedynek z drużyną Didcot Casuals. Żubry przybyły na mecz z tylko jednym rezerwowym i po raz kolejny w tym sezonie bez bramkarza. Z konieczności na bramce zagrał lekko kontuzjowany, Tomasz Samoluk, który rozegrał bardzo dobry mecz między słupkami Żubrów. Więcej w rozwinięciu...

Pierwsze minuty meczu były dość wyrównane. Obie drużyny przeprowadziły parę akcji pod bramką rywala, które mogły zakończyć się golem. Po około 25 minutach rywale zaczęli już najwyraźniej tracić siły i z minuty na minutę Żubry zyskiwały coraz większą przewagę na boisku. W 35' Sebastian Ciekielski strzela pierwszą bramkę meczu. Bramka została zdobyta troche na raty, gdyż bramkarz gospodarzy najpierw przeciął podanie Andrzeja Krasonia z prawej strony, następnie obronił strzał "Seby" i skapitulował dopiero przy jego dobitce. Należałoby tutaj wspomnieć, że pomimo puszczenia pięciu goli, bramkarz Didcot był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny i nie ponosi winy przy żadnej z puszczonych bramek.

Druga połowa to już całkowita dominacja naszego zespołu. Bramkę na 2:0, zaledwie minutę po rozpoczęciu drugiej połowy zdobył Piotr Szafraniec wykańczając dośrodkowanie Sebastiana Ciekielskiego z lewej strony. Na 3:0 w 60' podwyższył Andrzej Krasoń, który najpierw minął jednego obrońcę, a potem zwodem położył bramkarza gospodarzy na ziemi i posłał piłkę do siatki. Gol na 4:0 padł łupem Tomasza Serednickiego (5 gol w 5 kolejnym występie). Wynik meczu ustalił w 83' Waldemar Kruk. Zanim jednak padła piąta bramka zawodnicy Żubrów wymienili między sobą kilkanaście podań, przenosząc ciężar gry z jednej strony boiska na drugą i z powrotem. Gospodarze w drugiej połowie ani razu poważnie nie zagroźili naszej bramce, a nasza linia obrony po raz kolejny zagrała bardzo dobry mecz (w 6 ostatnich meczach zaledwie 2 stracone bramki).

Skład: T.Samoluk - Kraszewski, Hoczyk (Stępniak), T.Serednicki, Hryniów, M.Samoluk, Kruk, Woliński, Ciekielski, Krasoń, Szafraniec.

Bramki: Ciekielski, Szafraniec, Krasoń, T.Serednicki, Kruk.