• autor: bartek.h., 2013-05-11 21:42

W czwartkowym meczu Żubry Oxford pokonały na wyjeździe zespół Railway Wheatley 2:1. Spotkanie rozgrywane było o dość nietypowej porze bo o godzinie 20 przy sztucznym oświetleniu. Ci, którzy przybyli na stadion Abington Town, bo tam rozgrywany był mecz, nie mieli jednak czego żałować. Mecz rozgrywany był w szybkim tempie i z dużym zaangażowaniem obu drużyn, gdyż przed rozpoczęciem spotkania zarówno Żubry jak i Railway miały szanse na mistrzostwo Division 1. Więcej w rozwinięciu...

Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo ostrożnie. Żadna z ekip nie chciała popełnić błędu już na początku meczu i szybko stracić bramki, gdyż w spotkaniu tej wagi mogłaby to być jedyna bramka meczu. Jednak z minuty na minutę mecz stawał się coraz szybszy i obie drużyny zaczęły coraz częściej i odważniej atakować bramkę rywala. W 15' okazję do zdobycia bramki miał Sebastian Ciekielski, który oddał bardzo mocny strzał z około 13 metrów. Bramkarz wybił piłkę przed siebie i gdy wydawało się, że nabiegający na nią Piotr Szafraniec otworzy wynik spotkania, bramkarz Railway wykonał fantastyczną paradę i przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 20' napastnik gospodarzy popisał się świetnym uderzeniem z przewrotki po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Na posterunku jednak był Tomasz Samoluk, który pewnie obronił strzał. W 27' dobrą okazję do zdobycia bramki miał ponownie "Seba", który otrzymał doskonałe dośrodkowanie od Tomasza Serednickiego z prawej strony. Piłka po strzale "Seby" przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W między czasie walka o każdą piłkę toczyła sie na całej powierzchni boiska. Świetnie zagrała para naszych stoperów Kraszewski - Kruk, którzy rozbijali większość ataków środkiem boiska. Dobre zawody po raz kolejny rozgrywał także Marcin Samoluk wygrywając wszystkie górne piłki. W 36' przed szansą na zdobycie gola stanął Tomasz Serednicki. Po szybkiej kontrze przy piłce w polu karnym rywali znalazł się Andrzej Krasoń i przytomnie zagrał do wbiegającego w pole "Młodego" pomiędzy obrońcami. Niestety piłka zagrana była trochę nie w tempo i Serednicki musiał uderzać spod nogi przez co strzał stracił na sile i bramkarz obronił. Swojej szansy na bramkę szukał też Łukasz Woliński. Jednak próba strzału z ponad 35 metrów nie powiodła się.

Tomasz Serednicki wyprowadza atak z własnej połowy boiska.

Druga połowa obfitowała w jeszcze więcej walki i akcji pod bramkami obu drużyn. W 53' wynik spotkania otworzył w końcu Andrzej Krasoń wykorzystując podanie Sebastiana Ciekielskiego. Radość w szeregach Żubrów nie trwała jednak długo. Zaledwie 6 minut później było już 1:1. Jeden z napastników gospodarzy przepychając się z Waldemarem Krukiem w naszym polu karnym, wykonał niespodziewanie wślizg, myląc zarówno Kruka jak i naszego bramkarza i dosłownie wcisnął piłkę obok interweniującego Tomasza Samoluka. Przez kolejne 11 minut obie drużyny bardzo starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść groźnie atakując. W 70' na wysokości pola karnego gospodarzy piłkę z autu na głowę Andrzeja Krasonia wyrzuca Bartłomiej Hryniów. Krasoń przedłuża podanie do środka lecz tam obrońca gospodarzy wybija piłkę głową na linie pola karnego. Tam kolejny obrońca gospodarzy popełnia błąd i posyła ją z powrotem do Krasonia, który bez zastanowienia zagrywa do stojącego w środku Piotra Szafrańca. Szafraniec przyjmuje piłkę i uderza ładnie nożycami wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie 2:1. W 73' boisko opuścił świetnie grający Tomasz Serednicki, a w jego miejsce pojawił się Kamil Stępniak. Przez ostatnie 15 minut gospodarze jakby uparli się na ataki skrzydłami nie dając chwili wytchnienia Bartoszowi Hoczykowi i Bartłomiejowi Hryniów, czyli naszym bocznym obrońcom. W 80' na boisku pojawił się Maciej Pałka, zastępując Andrzeja Krasonia. Do końca spotkania żadna z drużyn nie zdobyła już bramki i Żubry Oxford zwyciężyły Railway Wheatly 2:1, mszcząc się za jesienną porażkę 1:0, a co najważniejsze robiąc ogromny krok w stronę mistrzostwa Division 1.

W następny wtorek Żubry rozegrają ostatni już w tym sezonie mecz z drużyną Ruthereford F.C. Nasze ewentualne zwycięstwo zapewni nam pierwsze miejsce w lidze.

Skład: T.Samoluk - Kraszewski, Kruk, Hoczyk, Hryniów, M.Samoluk, T.Serednicki (Stępniak), Woliński, Ciekielski, Krasoń (Pałka), Szafraniec.

Bramki: Krasoń, Szafraniec.