• autor: bartek.h., 2013-05-13 23:45

Żubry Oxford mistrzem Division 1!!! Ostatni ligowy pojedynek z Ruthereford F.C. zakończył się naszym wysokim zwycięstwem 7:0. Dzięki tej wygranej Żubry wyprzedziły o 1 punkt Red Lion Islip i zapewniły sobie po raz pierwszy w swojej krótkiej historii zwycięstwo w lidze. Więcej w rozwinięciu...

Zaledwie kwadrans zdołali bronić się goście przed zmasowanymi atakami Żubrów. W 15' Tomasz Samoluk zagrał długą piłkę z głębi pola do wychodzącego Bartłomieja Hryniów. Ten po przebiegnięciu lewą stroną  kilkunastu metrów dostrzega dobrze ustawionego w polu karnym Andrzeja Krasonia i podaje do niego piłkę. Krasoniowi udaje się odwrócić i zagrać wzdłuż bramki. Tam wbiegający Bartosz Hoczyk wślizgiem umieszcza ją w siatce i w tym momencie Żubry Oxford były już mistrzami ligi. Bramkę na 2:0 zdobył ponownie Hoczyk, wykańczając podanie Sebastiana Ciekielskiego. Trzecia bramka padła łupem Andrzeja Krasonia, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości.

W drugiej połowie Żubry nie zwolniły tempa i zaaplikowały przyjezdnym jeszcze cztery bramki. Na 4:0 podwyższył Bartłomiej Hryniów, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Bramka na 5:0 padła po ładnym, technicznym strzale Sebastiana Ciekielskiego z narożnika pola karnego. Następnie do siatki trafił Tomasz Serednicki wykorzystując podanie Andrzeja Krasonia. Ostatnią bramkę meczu i sezonu 2012/2013 zdobył Sebastian Ciekielski dobijając strzał Kamila Stępniaka.

Skład: Szafraniec - Kraszewski (Stępniak), Kruk, Hoczyk, Hryniów, M.Samoluk, T.Serednicki, Woliński (Pałka), Krasoń, Ciekielski, T.Samoluk.

Bramki: Hoczyk 2, Krasoń, Hryniów, Ciekielski 2, T.Serednicki.

Puchar dla zespołu. Na dole widoczni są wszyscy zwycięzcy Division 1 od sezonu 1980/1981.

Puchar indywidualny, którym nagrodzeni zostali wszyscy zawodnicy Żubrów.