Hedley Toms / Michael Brown Cup

• autor: bartek.h., 2014-01-19 00:49

W dzisiejszym meczu w ramach rozgrywek Hedley Toms / Michael Brown Cup, Żubry pokonały na wyjeździe zespół North Way 3:1. Mecz był rozgrywany na bardzo grząskim boisku co nie pozwoliło naszej drużynie zaprezentować pełni umiejętności. Mimo to Żubry przez całe spotkanie kontrolowały i prowadziły grę. Więcej w rozwinięciu...

North Way tylko raz zaskoczyło nasz zespół. W 12' po strzale z rzutu wolnego, wykonywanego w okolicach naszego pola karnego, nasz bramkarz próbując interweniować, pośliznął się na grząskiej murawie i wybił piłkę przed siebie. Najszybszy w tej sytuacji był napastnik gospodarzy, który pierwszy dopadł do piłki i wpakował ją do bramki. Żubry odpowiedziały bramką już w 22'. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zamieszaniu w polu karnym do piłki doskoczył Michał Kraszewski i mocnym strzałem pokonał bramkarza North Way. W okolicach 35' Andrzej Krasoń zdecydował się na strzał z dystansu i kiedy wydawało się że bramkarz złapie piłkę bez większych problemów, popełnia szkolny błąd i przepuszcza piłkę pod brzuchem do której zdążył dobiec Marcin Walendowski i wyprowadził Żubry na prowadzenie.

W drugiej połowie na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż do 75'. Waldemar Kruk zagrał długą piłkę do Andrzeja Krasonia, a ten bardzo mocnym strzałem (o mało nie połamał rąk bramkarzowi gospodarzy) ustalił wynik meczu na 3:1. Wcześniej na murawie pojawił się Michał Filipowicz, który zadebiutował dzisiaj w Żubrach.

Skład: Apanasewicz - Kraszewski, Kruk, Ciekielski, Hryniów (Jurgilewicz), M.Samoluk, T.Serednicki, Walendowski (Filipowicz), Siuda, T.Samoluk, Krasoń (Pałka).