Hedley Toms / Michael Brown Cup

• autor: bartek.h., 2014-01-27 10:57

Żubry Oxford uległy we wczorajszym spotkaniu 4:8 drużynie Railway Wheatley F.C. Mecz rozpoczął się dla nas niezwykle pechowo,gdyż już od 15' musieliśmy grać w dziesiątkę. Boisko musiał opuścić Michał Kraszewski, który ucierpiał podczas walki o górną piłkę. "Krasza" wylądował w szpitalu z rozciętym łukiem brwiowym. Na szczęście skończyło się na dwóch szwach i już za dwa tygodnie nasz grający trener będzie mógł wrócić na boisko. Więcej w rozwinięciu...

Chwilę przed kontuzją Kraszewskiego gościom udało się objąć prowadzenie. W 25' było już 0:2. Żubrom udało się odpowiedzieć trafieniem Michała Filipowicza (jego pierwsza bramka w Żubrach). Goście przed przerwą dołożyli jeszcze jedno trafienie i wynikiem 1:3 skończyła się pierwsza połowa. Na drugą połowę nasz zespół wyszedł bardzo zmobilizowany i gotowy do walki o korzystny rezultat, czego efektem było zdobycie bramki kontaktowej z rzutu wolnego przez Sebastiana Ciekielskiego. Niestety brak jednego zawodnika dawał o sobie co chwilę znać i nasz przeciwnik raz po raz groźnie atakował naszą bramkę. W końcu drużynie z Wheatley udało się przełamać naszą obronę i zdobyć kolejne bramki uciekając nam z wynikiem na 2:7. Do siatki rywali trafił jeszcze Andrzej Krasoń, ale rywale dołożyli jeszcze jedno trafienie. W ostatniej minucie meczu rozmiary porażki zmniejszył Damian Siuda ustalając wynik meczu na 4:8.

Po tej porażce straciliśmy praktycznie szanse na awans do pół-finału rozgrywek HT/MB Cup. W grupie "A" pozostały nam do rozegrania jeszcze dwa mecze, które musimy wygrać i liczyć na potknięcia drużyn Railway Wheatley i Barton Utd. Z tym ostatnim zespołem gramy już w najbliższą niedzielę.

Skład: Apanasewicz - Kraszewski, M.Samoluk, Jurgilewicz, Hryniów, Krasoń, T.Serednicki, Filipowicz, Ciekielski, Hoczyk, Siuda.

Bramki: Filipowicz, Ciekielski, Krasoń, Siuda.

OUP ReservesŻubry Oxford
OUP Reserves   Żubry Oxford