Hedley Toms / Michael Brown Cup

• autor: bartek.h., 2014-03-03 15:24

Niestety we wczorajszym meczu Żubry Oxford uległy na własnym boisku drużynie Barton Utd 2:6 i tym samym pożegnały się z pucharem HT/MB Cup. Żubry zakończyły rywalizację na 3 miejscu w grupie "A", wygrywając zaledwie dwa z pięciu meczy (w tym jeden walkowerem) i doznały trzech porażek. Stosunek bramek wyniósł 10-17. Więcej w rozwinięciu...

Wynik po raz kolejny w tym sezonie nie odzwierciedlał tego co działo się na boisku. Goście dość szybko wyszli na prowadzenie, ale równie szybko stan gry został wyrównany gdy do bramki rywali trafił Damian Siuda. Po pierwszej połowie Żubry powinny prowadzić co najmniej 3:1. Niestety doskonałych okazji nie wykorzystali Michał Filipowicz, który po ograniu obrońcy w polu karnym trafił w poprzeczkę i Marcin Samoluk, który dobijał jego strzał i...również trafił w poprzeczkę. Chwile później przed szansą na drugą bramkę stanął Siuda jednak fatalnie przestrzelił nad poprzeczką z odległości dwóch metrów. Sytuacji na zdobycie bramki nadal nie brakowało, ale żaden z zawodników Żubrów nie mógł pokonać bramkarza gości.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała, choć nadal to nasz zespół posiadał optyczną przewagę na boisku. Około 60' Barton Utd przeprowadziło szybki kontratak i po raz kolejny w tym meczu wyszło na prowadzenie, a w 72' dołożyło jeszcze jedno trafienie. W 75' bramkę kontaktowa zdobył, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Maciej Pałka. W 79' nasz przeciwnik umieszcza piłkę w naszej siatce po raz czwarty. Do końca meczu tracimy jeszcze dwie bramki i w dość żenujący sposób żegnamy się z pucharem.

Skład: Apanasewicz - Kraszewski, Kruk, Ciekielski, Hryniów (Mordarski), M.Samoluk, T.Serednicki, Filipowicz, T.Samoluk (Machulak), Siuda (Pałka), Krasoń.

Bramki: Siuda, Pałka.

OUP ReservesŻubry Oxford