Devenney Cup

• autor: bartek.h., 2014-03-15 15:01

Zapraszam do przeczytania spóźnionej relacji z ostatniego meczu Żubrów.

W minioną niedzielę, Żubry Oxford podejmowały na własnym boisku zespół Village Inn F.C. w ramach rozgrywek pucharu Devenney Cup. Stawką meczu był awans do pół-finału. Żubry pewnie zwyciężyły 5:0 i po raz drugi w historii, staną przed szansą na wywalczenie gry w finale. Przed dwoma laty nasz zespół w pół-finale musiał uznać wyższość drużyny Kings Arms Wheatley. Więcej w rozwinięciu...

Chyba po raz pierwszy w tym sezonie oglądaliśmy mecz Żubrów, który wyglądał tak, jak mecze z poprzednich sezonów. Mianowicie była walka, było zaangażowanie, skuteczność w obronie i w ataku i dobra współpraca wszystkich formacji. Pierwsza połowa (zresztą druga również) była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części gry Żubry zyskiwały przewagę wraz z powolnym opadaniem z sił gości, którzy grali niezwykle ostro, chcąc za wszelką cenę wywalczyć awans do pół-finału. Wynik meczu otworzył około 55' Michał Filipowicz, który otrzymał doskonałe podanie w polu karnym od Tomasza Serednickiego. Na 2:0 strzałem głową po dośrodkowaniu Macieja Pałki z rzutu rożnego podwyższył Bartosz Hoczyk. Wspomnieć należy również, że po jednej z jego interwencji pękła piłka. Jest to raczej rzadkie wydarzenie, a ponieważ Bartkowi przytrafiło się to już po raz drugi (pierwszy raz w poprzednim sezonie) było to jeszcze bardziej niezwykłe :). Trzecia bramka padła łupem Filipowicza, który w 80' dobił strzał Serednickiego, gdy ten próbował zaskoczyć bramkarza mocnym strzałem zza pola karnego. Goście dopiero przy stanie 3:0 wyraźnie odpuścili widząc, że nie są w stanie przebić się przez dobrze zorganizowaną linię obrony Żubrów. Czwartą bramkę zdobył wprowadzony w 60' Andrzej Krasoń, a wynik meczu ustalił najskuteczniejszy w tym sezonie Tomasz Samoluk.

Już jutro Żubry zagrają na Cowley Marsh mecz ligowy z liderem rozgrywek Cowley Marsh Eagles. Start 10:30. Zapraszamy.

Skład: Apanasewicz - Kraszewski, M.Samoluk, Hoczyk, Hryniów, T.Serednicki, Filipowicz, T.Samoluk, Ciekielski (Kurt), Siuda (Zieliński), Pałka (Krasoń).

Bramki: Filipowicz 2, Hoczyk, Krasoń, T.Samoluk.

autor: ~Andrzej 2014-03-15 21:15:09

avatar Gratukuję, Boraca - szacun !

autor: bartek.h. 2014-03-15 22:10:21

Profil bartek.h. w Futbolowo że co???

autor: ~Andrzej 2014-03-17 20:10:02

avatar Że to co zrobiłeś na meczu zaimponowało mi. Nie słyszałem o takich sytuacjach