• autor: bartek.h., 2014-03-16 21:59

Żubry Oxford zremisowały z liderem ligi Cowley Marsh Eagles 1:1. Mecz był bardzo zacięty, a emocje trwały aż do ostatniego gwizdka sędziego. Bramkę dla Żubrów zdobył Michał Filipowicz. Więcej w rozwinięciu...

Był to już drugi z rzędu bardzo dobry mecz w wykonaniu Żubrów. Nasz zespół starał się przejąć inicjatywę już od początku spotkania groźnie atakując skrzydłami i jednocześnie nie pozwalając przeciwnikowi rozwinąć gry w środku pola. Ta taktyka sprawdziła się i Żubry stworzyły sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Nasi przeciwnicy również chcieli tego dnia wygrać, ale ich ataki zwykle były przerywane w okolicach 20-25 metra od naszej bramki. Jeśli nawet udawało się im przedrzeć przez naszą obronę, to na stanowisku był Marcin Samoluk, który tego dnia stanął między słupkami bramki Żubrów. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa przebiegała podobnie do pierwszej. Dużo akcji z jednej i drugiej strony, ale bramki nie padały. Na boisku nadal było dużo walki o każdą piłkę i nikt nie odpuszczał. Dopiero w 58' Tomasz Samoluk wygrał pojedynek w powietrzu, przed polem karnym gospodarzy i skierował piłkę do wbiegającego Michała Filipowicza, który bardzo mocnym strzałem, z szesnastu metrów zdobył prowadzenie dla Żubrów. Wydawało się że po tej bramce lider tabeli, który wygrał do tej pory wszystkie mecze w lidze, rzuci się do ataku, ale to Żubry nadal kontrolowały grę i stwarzały sobie kolejne okazje do podwyższenia rezultatu. Niestety w 83' po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, napastnikowi gospodarzy udało się doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się podziałem punktów. Z jednej strony pozostał niedosyt, bo zwycięstwo z liderem było na wyciągnięcie ręki. Zwłaszcza, że nasz zespół stworzył sobie dużo więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki. A z drugiej strony można się cieszyć, że jesteśmy do tej pory jedyną drużyną, która urwała punkty liderowi, a i sam mecz w naszym wykonaniu był bardzo dobry.

Skład: M.Samoluk - Kraszewski, Blewąska, Hoczyk (Kurt), Hryniów, T.Serednicki, Filipowicz, T.Samoluk, Ciekielski, Krasoń, Pałka (Walendowski).

Bramka: Filipowicz.

OUP ReservesŻubry Oxford