OXFORD 10|10|10

• autor: bartek.h., 2014-04-07 01:46

W  tym roku Polska  świętuje 10-tą rocznicę wejścia do Unii Europejskiej. Oxford Polish Association, wraz z dziewięcioma innymi organizacjami, chce upamiętnić to doniosłe wydarzenie przygotowując serię imprez  pod nazwą:

Oxford10/10/10 – 10 wydarzeń przygotowanych przez 10 organizacji celebrujących 10-tą rocznicę członkowstwa Polski w Unii Europejskiej”.

Więcej w rozwinięciu...

Głównym celem naszej inicjatywy jest  potwierdzenie i wzmocnienie integracji polskiego społeczeństwa w wielokulturowym i  jakże różnorodnym środowisku Oxfordu, a także podkreślenie ważności dążenia do wspólnoty w obszarze Unii Europejskiej.

Wydarzenia:

•  Europejskie targi biznesu
  •  Debaty i dyskusje
  •  Pokazy fimowe zakonczone autorskimi  sesjami pytan i odpowiedzi
  •  Wystawa plakatow- pokazy publiczne i prywatne
  •  Akademia szkolna
  •  Knkursy literackie i plastyczne dla dzieci
  •  Konsultacje dla rodzin dotyczace zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia
  •  Zajecia sportowe na hali
  •  Turniej piłki nożnej
  • Europejski piknik z występami muzycznymi i tanecznymi

Współorganizatorzy:

• Oxford University Polish Society
  • The Polish Saturday School, Oxford
  • “Przestrzeń” Oxfordshire Mind
  •  Polish Psychologists Association in Oxford
  • “Grupa Maluchy” (Toddlers Group)
  • “Rodzinka PL” (Family Support Group)
  • “Step-by-Step”, Polish Dance School
  • “Żubry” Oxford Football Club
  •  PLAY FULL Ltd.

Projekt 10/10/10 uzyskał wsparcie i honorowy patronat w osobie Profesora Zbigniewa Pełczyńskiego (wykładowcy i emerytowanego członka Pembroke College na Uniwersytecie w Oxfordzie), a także zainteresowanie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie oraz Urzędu Miasta w Oxfordzie, który wyraził chęć pomocy przy realizacji naszego przedsięwzięcia.

Nasz ambitny projekt ma na celu połączenie wysiłków wszystkich wspomnianych wcześniej organizacji w integracji polskiej społeczności z wielokulturowym i różnorodnym środowiskiem Oxfordu.

Chcemy, aby wstęp na wszystkie związane z projektem imprezy był darmowy i dostępny dla każdego!

Będziemy wdzięczni za każde finansowe i promocyjne wsparcie.

W celu uzyskania dalszych informacji  prosimy o kontakt pod adresem mailowym:  marketing@opaoxford.org