• autor: bartek.h., 2014-09-15 15:18

W minioną niedzielę Żubry Oxford po bardzo dobrym meczu, bezbramkowo zremisowały z AFC Jericho. Spotkanie co prawda nie obfitowało w sytuacje bramkowe, chociaż obie ekipy były kilkakrotnie blisko zdobycia bramki, ale za to na boisku było sporo walki do ostatniej minuty meczu. Więcej w rozwinięciu...

O zaciętości spotkania świadczy chociażby sześć żółtych kartek (w tym cztery dla gospodarzy), które pokazał sędzia. Gospodarze stworzyli trzy groźne sytuacje po których mogli objąć prowadzenie. Najlepszą szansę mieli w 85' kiedy napastnik AFC znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Dorianem Apanasewiczem. Kiedy wydawało się już, że gospodarze wydrą zwycięstwo w ostatnich minutach, Apanasewicz fantastycznie interweniował ratując remis dla Żubrów.

Z kolei bardzo blisko zdobycia bramki dla Żubrów w pierwszej połowie był Tomasz Samoluk, którego strzał głową dosłownie o centymetry minął bramkę rywali. W drugiej odsłonie meczu, aż trzykrotnie bliski pokonania bramkarza Jericho, był Michał Filipowicz.

Spotkanie sprawiedliwie zakończyło się podziałem punktów. Teraz czeka nas krótka przerwa w rozgrywkach do 5 października kiedy to Żubry w ramach pucharu Sam Waters Cup podejmą na własnym boisku zespół Forest Hill.

Skład: Apanasewicz - Krasoń, M.Samoluk, Hoczyk (Jurgilewicz), Hryniów, T.Samoluk, Serednicki, Woliński (c), Siuda (Kraszewski), Ciekielski, Filipowicz.

Strzał Tomasza Samoluka z pierwszej połowy. Piłka minimalnie przelatuje nad poprzeczką. ciekawe tylko co robi bramkarz gospodarzy :).