• autor: bartek.h., 2014-10-26 17:30

W niedzielne przedpołudnie, Żubry Oxford gościły na swoim terenie ekipę Iffley Harriers, lidera naszej dywizji. W pierwszym spotkaniu z zespołem Iffley doznaliśmy dotkliwej porażki 4-1, aczkolwiek wiedzieliśmy, że byliśmy w stanie uzyskać dużo lepszy rezultat. Z takim też nastawieniem przystąpiliśmy do tego meczu. Więcej w rozwinięciu...

W galerii dostępne są zdjęcia ze spotkania z Iffley Harriers.

Od samego początku postawiliśmy twarde warunki naszym rywalom, oni jednak odpowiedzieli tym samym. Mecz był twardy aczkolwiek toczył się z duchem fair play. Tuż po przerwie zdecydowanie zaatakowali goście i jako pierwsi zdobyli bramkę w tym spotkaniu. Na naszą odpowiedz nie trzeba było długo czekać i około 65' spotkania na indywidualny pojedynek zdecydował się Tomasz Serednicki. Wykorzystał swój spryt, ograł obrońce, wdarł się w pole karne i strzałem w długi róg doprowadził do remisu. Od tego momentu uzyskaliśmy wyraźna przewagę. Goście nie wytrzymywali trudów spotkania i uciekali się do fauli. Po jednym z nich drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik Harriers i musiał opuścić boisko. Wytrwale dążyliśmy do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, raz po raz atakując bramkę Iffley. Najbliżej znów był Serednicki po jego "centro-strzale" piłka odbiła się od poprzeczki. Niestety w polu karnym nie było nikogo kto mógłby dobić piłkę do bramki.
Po  dobrym spotkaniu zremisowaliśmy 1-1. Wartym odnotowania jest również fakt, że dzięki zaangażowaniu oraz zespołowości po raz kolejny potrafiliśmy podnieść się po utracie bramki.
DO BOJU ŻUBRY!!!

Michał Kraszewski.

Skład: Apanasewicz - Kruk, Korchan, Jurgilewicz (M.Samoluk), Hryniów, T.Samoluk (Kurt), Filipowicz (Szawerdak), Serednicki, Ciekielski, Siuda (Woliński), Krasoń.

Bramka: Serednicki.

Łukasz Woliński walczy o piłkę z zawodnikiem Iffley Harriers.