Liga i Puchar

• autor: bartek.h., 2014-12-01 18:18

Zanim przejdziemy do krótkich opisów z trzech ostatnich spotkań Żubrów, osobom odwiedzającym naszą stronę należą się przeprosiny, gdyż strona nie była ostatnio uaktualniana. Niestety brak czasu nie pozwalał na częstszą aktualizację naszego serwisu.

23 listopada Żubry Oxford przegrały wyjazdowe spotkanie z silnym zespołem Cholsey F.C. i odpadły z pucharu Devenney Cup. Po bezbramkowej pierwszej połowie w której mieliśmy minimalną przewagę na boisku i w sytuacjach bramkowych, wychodziliśmy pełni optymizmu na drugie 45 minut.

Gospodarze w przerwie dokonali dwóch zmian, które diametralnie zmieniły sytuację na murawie. Przez pierwsze 15 minut drugiej połowy nie mogliśmy praktycznie wyjść z piłką z własnej połowy. Przeciwnik zagrał wysokim presingiem i mądrze ustawił się taktycznie uniemożliwiając nam jakąkolwiek próbę przedostania się w okolice swojej bramki. W ofensywie natomiast od razu po odebraniu nam piłki zagrywał na skrzydła do swoich bocznych, szybkich pomocników, którzy przez całą drugą połowę nękali naszych bocznych obrońców. Dużo pracy miał też nasz bramkarz Dorian Apanasewicz, który zaliczył bardzo dobry występ, broniąc w sytuacjach w których wydawałoby się, że nie ma prawa tego robić. W 70' Żubry stworzyły sobie najlepszą sytuację do zdobycia bramki i objęcia prowadzenia. Tomasz Serednicki znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem gospodarzy i sprytnym zwodem minął go z prawej strony. Następnie oddał strzał z ostrego kąta, który w ostatniej chwili został wybity z linii bramkowej przez obrońcę. Bramkę na wagę awansu do następnej rundy, nasz przeciwnik zdobywa w 85' po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego.

Tydzień później Żubry pokonały w meczu ligowym na wyjeździe zespół AFC Valley 3:1. Bramki zdobyli Andrzej Krasoń, Sebastian Ciekielski i Tomasz Samoluk. Sam mecz był bardzo słaby w wykonaniu obu zespołów.

14 grudnia ponownie zmierzyliśmy się z drużyną AFC Valley, tym razem będąc gospodarzem. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem w stosunku 5:1. Bramki zdobyli Sebastian Ciekielski, Andrzej Krasoń, dwukrotnie Michał Filipowicz, a wynik meczu ustalił Tomasz Samoluk. Niestety czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Ciekielski. Mecz ponownie nie stał na wysokim poziomie, ale najważniejsze były tu 3 punkty, dzięki którym nadal liczymy się w walce o tytuł mistrzowski.

Teraz czeka nas przerwa świąteczna i noworoczna, która prawdopodobnie potrwa aż do połowy stycznia.